Europos Komisija parengė tvariųjų finansų reguliavimo DUK projektą
Europos Komisija (EK) pasidalino parengtu dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) projektu dėl tvariųjų finansų reguliavimo. Jis yra aktualus įmonėms, besiruošiančioms atskleisti informaciją pagal Įmonių tvarumo ataskaitų teikimo direktyvą (CSRD), ES Taksonomiją, taip pat finansų rinkos dalyviams, kuriems taikomas su tvarumu susijusios informacijos finansų sektoriuje atskleidimo reglamentas (SFDR) ir auditoriams bei asmenins, siekiantiems tapti nepriklausomais tvarumo ataskaitų tikrintojais.
Šiuo DUK rinkiniu, kurį sudaro 90 klausimų-atsakymų, siekiama padėti įmonėms ir kitiems suinteresuotiems subjektams, tokiems kaip auditoriai, finansų rinkos dalyviai, įgyvendinti CSRD reikalavimus, geriau suprasti CSRD taikymo ribas, suteikti aiškumo dėl atitikties reikalavimų, suprasti tvarumo ataskaitoje atskleidžiamų duomenų sąveiką su kitais reguliaciniais dokumentais.
Dokumente aptariamos pagrindinės temos, apimančios:
- CSRD taikymo apimtį, datas, išimtis, reikalavimus dėl kalbos, skaitmeninį formatą ir tvarumo informacijos žymėjimą, priežiūrinius veiksmus,
- Europos tvarumo atskaitomybės standartų naudojimą,
- reikalavimus trečiųjų šalių įmonėms, veikiančioms ES,
- ES Taksonomijos ir SFDR taikymo kartu su CSRD klausimus.
Atsakoma į tokius klausimus, kurių sulaukia ir Žaliųjų finansų institutas:
- Ar CSRD taikomas kolektyvinio investavimo subjektams bei pensijų fondams?
- Ką turės patikrinti auditoriai ir užtikrinimo paslaugų teikėjai ir kokiais klausimais turės pareikšti nuomonę? Kokią kvalifikaciją jie privalės turėti?
- Į ką įmonės turėtų atsižvelgti, norėdamos naudoti įverčius, jei negali surinkti duomenų iš savo vertės grandinės?
- Kokių prašymų pateikti informaciją turi tikėtis mažos ir vidutinės įmonės, atsiduriančios kitų įmonių vertės grandinėse?
Žaliųjų finansų institutas primena, kad pirmosios ataskaitos pagal CSRD reikalavimus, apimančios tvarumo informaciją, turės būti parengtos jau kitais metais už 2024 metus. Prieš pradedant teikti tvarumo ataskaitas pagal CSRD, Europos Komisijos paskelbtas dokumentas suteikia įmonėms galimybę įsitikinti, kad jos tinkamai supranta ir yra pasiruošusios įgyvendinti šiuos reikalavimus.
Kviečiame susipažinti su DUK rinkiniu, kuris ne tik padės aiškiau suvokti tvarumo reikalavimus, bet ir palengvins jų taikymą praktikoje, o taip pat užtikrins, kad atskleidžiama informacija būtų patikima, nuosekli ir lengvai palyginama, padėtų efektyviai valdyti savo tvarumo klausimus.