Žaliųjų finansų instituto apžvalgoje - naujausios tvarių pokyčių aktualijos
Naujausioje Žaliųjų finansų instituto apžvalgoje - visos Europos ir Lietuvos aktualijos apie tvariuosius finansus ir pokyčius, kurie laukia įmonių ir ne tik jų artimiausiu metu. Liepą Lietuvoje įsigaliojo įmonių tvarumo atskaitomybės teisės aktai, parengti pagal ES direktyvą. Tvarumo ataskaitas už 2024 metus pirmosios teiks listinguojamos bendrovės, bankai, draudimo įmonės. Verslas jau vertina savo tiekimo grandines, analizuoja visas sąsajas su partneriais, tiekėjais, klientais, investuotojais.
Europos Parlamentas patvirtino atnaujintą pastatų energetinio efektyvumo direktyvą, kuri numato, kad nuo 2030 m. visi nauji pastatai privalės būti netaršūs (neišskirti anglies dioksido iš iškastinio kuro), o centrinių bankų ir priežiūros institucijų tinklas paskelbė dokumentų rinkinį finansų sistemos žalinimui ir pertvarkos planų rengimui.
Paskelbta ŠESD skaičiuoklė įmonėms, kurią parengė Lietuvos bankų asociacija, apžvalgoje rasite informacijos apie pirmąsias Lietuvos savivaldybes, siekiančias tapti klimatui neutraliomis.
Gegužės 23 d. INVEGA organizavo konferenciją „Daugiabučių namų modernizavimo fondo ateitis“, kurios metu diskutuota apie pastatų sektoriaus poveikį klimato kaitai ir ilgalaikius renovacijos tikslus. Skaičiuojama, kad INVEGA artimiausiais metais daugiabučių namų atnaujinimo projektams nukreips 0,9 mlrd. Eur. Konferencijoje dalyvavę ekspertai pabrėžė, kad renovacija yra svarbi Europos žaliojo kurso tikslų pasiekimui ir yra viena iš tų veiklų, kurių teigiamą poveikį aplinkai galima pagrįsti remiantis ES Taksonomija ir DNSH principo taikymu, todėl renovacija gali būti žaliųjų finansinių produktų pagrindu, tinkamai išpildžius reikalavimus - skatinti naujų finansinių instrumentų kūrimą.
Europos Komisija Lietuvoje organizavo renginį „EU Sustainable finance days 2024“, kurio metu pristatytas pagrindinis ES reguliavimas, siūlomi instrumentai ir paskatos verslui, siekiant tvarumo tikslų, įgyvendinant tvarius projektus. Ekspertai pasidalino įžvalgomis apie finansavimo galimybes Lietuvoje ir ES, įmonės, finansų rinkos dalyviai - sėkmės istorijomis, gautu finansavimu, pokyčiais ir verslo plėtra. Diskutuota dėl iššūkių kylančių mažoms ir vidutinėms įmonėms, reguliavimo sudėtingumo, duomenų surinkimo ir bendrų politikos pasiekimo tikslų.
Daugiau naujienų išsamiai - ŽFI ketvirčio ataskaitoje.