ILTE sutarė dėl bendradarbiavimo su Gynybos resursų agentūra
Nacionalinis plėtros bankas ILTE ir Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos (GRA) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma keistis informacija ir ekspertine pagalba skatinant gynybos ir saugumo pramonės plėtrą Lietuvoje.
Šia partnerystės sutartimi siekiama prisidėti prie lietuviškos kilmės gynybos ir saugumo pramonės produktų eksporto skatinimo, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo, gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumo didinimo.
Šį rudenį sektoriaus įmonėms šalia jau įgyvendinamų iniciatyvų ILTE pasiūlė 250 mln. eurų finansavimą Lietuvos ir užsienio įmonėms, norinčioms kurti novatoriškus sprendimus ar gaminti jau įprastus rinkoje gynybos ir saugumo srities produktus Lietuvoje. ILTE jau yra sulaukusi 8 paraiškų dėl finansavimo, tačiau tokio pobūdžio projektams įvertinti reikia specifinių žinių, kurias gali pasiūlyti GRA specialistai.
„Jau kurį laiką per savo finansavimo partnerius – rizikos kapitalo fondus skatiname gynybos, saugumo inovacijų kūrimą, investuojame į startuolius, kuriančius dvejopos paskirties įrangą, prekes ar produktus, efektyviai pritaikomus tiek civilinėje veikloje, tiek karo lauke. Tačiau visi suprantame poreikį dar labiau stiprinti gynybos pramonės pajėgumus ir tai daryti dabar, nes inovacijų kūrimas užtrunka, nors ir esame labai lanksti ir greita jas testuoti šalis. Esame pasirengę finansuoti verslą, tačiau mums reikia ekspertinės kolegų iš GRA pagalbos, kurie geriausiai išmano karinės įrangos, ginkluotės ir gynybos technologijas. Džiaugiuosi, kad kartu dirbsime vertindami projektus ir galėsime atsakingai, užtikrintai skirti finansavimą“, – sakė ILTE generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.
Visi suprantame poreikį dar labiau stiprinti gynybos pramonės pajėgumus ir tai daryti dabar, nes inovacijų kūrimas užtrunka, nors ir esame labai lanksti ir greita jas testuoti šalis. Esame pasirengę finansuoti verslą, tačiau mums reikia ekspertinės kolegų iš GRA pagalbos, kurie geriausiai išmano karinės įrangos, ginkluotės ir gynybos technologijas.
„Gynybos ir saugumo pramonės, vystymas yra mūsų šalies nacionalinio saugumo interesas, dėl kurio abejonių šiandien niekam nekyla. Gynybos resursų agentūros ekspertų kompetencijomis ir specialiosiomis žiniomis ketiname prisidėti prie inovatyvių sprendimų paieškos, prie to, kas didintų vietinės gynybos pramonės konkurencingumą ir padėtų Lietuvos įmonėms įsilieti į tarptautines tiekimo grandines. Labai svarbu, kad šios mūsų bendradarbiavimo iniciatyvos prisidėtų prie Lietuvos karinių pajėgumų plėtros“, - sakė GRA direktorius Sigitas Dzekunskas.
ILTE šių metų vasarą atlikta gynybos pramonės rinkos analizė parodė, kad šalies gynybos sektoriaus poreikiams atliepti reikia apie 0,5 mlrd. eurų. Tradicinio privataus sektoriaus finansavimas gynybos sektoriui iki šiol buvo sunkiai prieinamas dėl didesnės veiklos rizikos. Todėl šioje srityje itin svarbus valstybės vaidmuo siūlant rinkos dalyviams alternatyvius finansavimo sprendimus.