“Starflight Dynamics“ pritraukė „Coinvest Capital“ ir angelų investiciją kosmoso pramonės infrastruktūrai plėtoti
Miunchene įsikūręs kosmoso technologijų startuolis „Starflight Dynamics“ (SFDY) pritraukė rizikos kapitalo fondo „Coinvest Capital“ ir verslo angelų pradinę (pre-seed) investiciją, kurią ketina panaudoti produkto demonstraciniams prototipams kurti, gerinti laboratorijos infrastruktūrai ir stiprinti komandai. Iš viso įmonė pritraukė beveik 2 mln. eurų, iš jų „Coinvest Capital“ dalis – 750 tūkst. eurų.
Pasak „Starflight Dynamics“ įkūrėjų, šis investicijų etapas – svarbus įmonės veiklos lūžio taškas. Bendrovė, be kitų plėtros planų, bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos partnerių ir svarsto galimybę atidaryti padalinį Lietuvoje.
„Institucinių investuotojų įsitraukimas rodo tvirtą pasitikėjimą pažangia gamyba ir dvejopos paskirties (dual-use) kosminių technologijų potencialu. Europa siekia transformuotis į konkurencingesnę ekonomiką, ir šiame kelyje prioritetas teikiamas kosmoso sričiai. Niša, kurioje plėtojamos naujos pažangios kosmoso srities paslaugos, gaminiai ir technologijos, palaipsniui siaurėja, tačiau mes siekiame tapti šio virsmo Europoje lyderiais. Naujai pritrauktas kapitalas mums leis žengti kitus konkrečius žingsnius – tobulinti prototipus, plėsti komandą ir stiprinti ryšius su verslo partneriais“, – pažymi „Starflight Dynamics“ įkūrėjas ir vadovas Philippas Baueris.
F. Baueris, įmonės vadovas
Pasak jo, naujasis finansavimo etapas įvyko prieš pat įmonės pirmosios komercinės sutarties paskelbimą – tai svarbus žingsnis, siekiant realaus „Starflight Dynamics“ kuriamų technologijų diegimo.
„Didžiuojamės galėdami paremti drąsią „Starflight Dynamics“ misiją naujai apibrėžti, kas yra įmanoma kosmoso erdvėje. Bendrovės dėmesys naujos kartos pramonės infrastruktūros kūrimui kosmose atspindi techniškai ambicingą ir strategiškai aktualiu laiku įgyvendinamą viziją, ypač retųjų metalų gamybos srityje, kuri yra kritinis elementas daugelyje pažangių pramonės šakų dėl geopolitinių įtampų. Manome, kad įmonės įsipareigojimas diegti pažangiausius, lanksčius ir tvarius inžinerijos sprendimus leis išspresti daugelį sudėtingų iššūkių kosmoso aplinkoje“, – sako „Coinvest Capital“ vadovė Viktorija Trimbel.
V. Trimbel, Coinvest Capital vadovė
Pasak jos, tai būtent toks į ateitį orientuotas projektas, kokių ieško investuotojai – kai giliosios technologijos susitinka su realaus pasaulio poreikiais.
„Lietuvos ir Europos pramonės strateginei ateičiai atveriamos naujos kosmoso sritys. Investicijos į „Starflight Dynamics“ suteikia Lietuvai unikalią vertę ir galimybę aktyviai dalyvauti kuriant pažangiausias technologijas kosmose.“
Šiame finansavimo etape dalyvauja patyrę verslo angelai, įskaitant naujai sukurto Europos verslo angelų tinklo (EBAN) Kosmoso ir gynybos komiteto steigėjus.
„Kosmoso ateitis – ne tik pasiekti orbitą, bet ir sukurti pajėgumus, kurie leistų klestėti jau ten esant. Mūsų indėlis į „Starflight Dynamics“ – tai investicijos į naujos kartos varomąją jėgą, pažangią gamybą kosmose ir pažangias kristalinių puslaidininkių technologijas, kurios naudingos ne tik tvariai kosmoso veiklai, bet ir svarbiam pritaikymui Žemėje. Šios inovacijos stiprina mūsų pramoninę bazę, tobulina didelio našumo medžiagas komerciniam ir gynybos sektoriams ir padeda užtikrinti Europos lyderystę naujoje kosmoso eroje. Tarpvalstybinis konsorciumas yra gyvybiškai svarbus naujų Europoje kylančių kosmoso ir gynybos iniciatyvųsėkmei – bendradarbiaudami visos Europos mastu pasieksime naujų aukštumų“, – teigia EBAN valdybos narė Rita Sakus.
Dominykas Milašius, vienas iš EBAN Kosmoso ir gynybos komiteto steigėjų, priduria, kad „Starflight Dynamics“ parodė tiek unikalų požiūrį į gamybą kosmose, tiek konkretų įsipareigojimą gynybos inovacijoms.
„Konsorciume dalyvauja tiek dabartiniai, tiek buvę aeronautikos ir gynybos verslininkai bei investuotojai, derinant Vokietijos pramonės stiprybes su lanksčiomis inovacijomis iš Lietuvos. Tikimės, kad ši partnerystė taps nauju pavyzdžiu būsimoms Europos investicijoms į geopolitiškai svarbias dvejopos paskirties technologijas.“