Ko-investicinis fondas
Investicijomis siekiama gerinti kapitalo prieinamumą didelį augimo potencialą turinčioms įmonėms, prisidėti prie mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų (sumaniosios specializacijos) prioritetų įgyvendinimo koncepcijos, padidinti verslumo lygį ir labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) produktyvumą.
Pasikonsultuokite:
Kas gali kreiptis?
Mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ), registruotos Lietuvos Respublikoje.
Investicijos
Maksimali investicijų suma į vieną įmonę - iki 2 mln. EUR
Kur kreiptis?
Į rizikos kapitalo fondą „Coinvest Capital“.
Kaip veikia?
„CoInvest Capital“ investuoja kartu su rizikos kapitalo fondais ir verslo angelų grupėmis. Investicijos atliekamos į įmones, galinčias kurti grąžą ir užtikrinančias lengvai prognozuojamą pasitraukimą iš investicijų.
- 15 mln. EUR iš į ILTE fondą grįžusių ir grįšiančių lėšų;
- 14,3 mln. EUR iš Inovacijų skatinimo fondo Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinio kofinansavimo lėšų.
Verslo subjektų, pasinaudojusių finansine priemone „Ko-investicinis fondas “ ir sudariusių sutartis, sąrašas.
Visa priemonių statistika.
Rizikos kapitalas – tai alternatyvus verslo finansavimo šaltinis investicijų į nuosavą įmonių kapitalą forma. Paprastai investuojama į novatoriškas įmones (tiek pradedančias, tiek jau veikiančias), pasižyminčias didelio augimo ir plėtros galimybėmis.
Kitaip nei skolinantis iš bankų, kur už gautas lėšas mokamos palūkanos, rizikos kapitalo fondas nusiperka dalį įmonės akcijų ir uždirba iš dividendų ir (arba) pardavęs tas akcijas vėliau. Svarbu žinoti, kad rizikos kapitalo investuotojai įsigyja nuosavybės teisę į įmonę ar jos dalį. Kartu su investicijomis, įmonės gauna tam tikras kompetencijas, žinias, patirtį.
Skirtingi rizikos kapitalo fondai investuoja į skirtingas verslo augimo stadijas – nuo idėjos iki plėtros. Beje, verta pabandyti kreiptis ne į vieną fondą – jei vienas fondas nesusidomėjo, išlieka galimybė, kad kitam fondui jūsų idėja gali būti įdomi.
Jei turite tik perspektyvią verslo idėją arba jauną verslą, kuriam trūksta žinių ir kompetencijų, kaip jį auginti, galite kreiptis į akceleravimo fondus: „Startup Wise Guys“ arba „70 Ventures“. Šie fondai investuoja priešankstyvojoje arba ankstyvojoje verslo vystymo stadijoje.
Jei įmonė jau yra įkurta ir turite produkto prototipą arba pradėtą vystyti paslaugą, verta kreiptis į „Coinvest Capital“.
Ankstyvajame verslo plėtros etape finansavimo galima bandyti ieškoti šiuose fonduose:
„Verslo angelų fondas II“
„Coinvest Capital“
„Open Circle Capital“
„Iron Wolf Capital“
„Practica Venture Capital II“
Įmonės, kuriančios planus, kaip patekti į naujas rinkas arba sektorius, ar siekiančios aktyvios plėtros kitais būdais, gali kreiptis į:
„Practica Venture Capital II“
„LcX Opportunity Fund“
Baltijos regione veikiančios ir didelį augimo potencialą turinčios įmonės dėl galimų investicijų gali pasidomėti Baltijos inovacijų fondais, prie kurių įgyvendinimo yra prisijungę šie rizikos ir privataus kapitalo fondų valdytojai:
„BPM Mezzanine“
„Karma Ventures“
„INVL Baltic Sea Growth Fund“
„KS EuVECA Livonia Partners Fund“
„BaltCap Growth Fund“
„Usaldusfond Change Ventures Fund II“